Tim Minchin – jūs neprivalote turėti svajonės

TimMinchin.jpg
Tim Minchin

Dienos atradimas – Tim Minchin kalba, pasakyta studentams. Tim Minchin gimęs Australijoje yra aktorius ir kompozitorius. 2013 metais už nuopelnu kultūrai jam suteiktas garbės daktaro laipsnis Vakarų Autralijos Universitete.

Devynios gyvenimo pamokos. Labai smagiai, paprastai ir giliai. Ir jokios didaktikos. Pradedant tuo, kad nebūtina turėti didelę svajonę… Netikėta?

Štai keli iš 9 punktų

  • Jūs neprivalote turėti svajonės. Didelė didelė tolima svajonė gali sutrukdyti pamatyti šalia esančią galimybę. Alternatyva – mikro ambicijos. Tai, ką darau dabar padarysiu, kaip įmanoma geriau. Ir galbūt atrasiu tą, mano tikrąją didelę didelę svajonę.
  • Neieškote laimės. Laimė kaip orgazmas, jai per daug apie jį galvosit – nesulauksit.
  • Būkit kritiškas savo nuomonei. Kritinis mąstymas yra svarbu. Ir netik vertinant kitų nuomones. Dar svarbiau, kritiškai vertinti savo nuomonę.
  • Sportuokit. Jei jums dabar 25, jums jūsų kūno prireiks dar kokius 80 metų.
  • Neskubėkite. Dauguma, kas turėjo aiškius tikslus baigdami aukštąjį mokslą prieš 20 metų, dabar turi vidurio amžiaus krizę.

Kodėl mane užkabino ši kalba? Motyvacija man viena iš įdomiausių temų. Turėti aiškų tikslą, aiškią didelę svajonę buvo vienas iš svarbiausių elementų. Bet paskutiniu metu tendencija keičiasi. Vietoj tikslų, geriau turėti kryptį. Vietoj svajonių –  mikro ambicijas. Viskas susiveda į tai, kad reikia apsižiūrėti, kas yra čia ir dabar. ir ką su tuo galima padaryti. Ir mažiau skrajot padebesiais belaukiant, kol ta svajonė pati užgrius ant galvos. turiu omenyje ir asmeninius tikslus, ir įmonių tikslus. Daugumos įmonių misija ir vizija, išdidžiai įrašyta jų internetiniame puslapyje yra tik teiginys, nieko neturintis su realybe. Svajuko dramblionės. Verta nusipurtyt voratinklius nuo akių vokų ir apsižvalgyt. Apsižvalgyt, ką galvoja klientai ir darbuotojai apie jūsų įmonę.

Visą kalbą rasite čia.

 

Įrašykite komentarą

Parašykite komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: